Měření teploty osob bez zdržování, určení osob se zvýšenou teplotou na dálku.

Preventivní měření teploty proti šíření COVID-19 je aktuální výzva. Současné měření každé z osob je pomalé způsobuje fronty.

Důvodem oné fronty je často forma měření infra-teploměrem. Při měření se musí každý přiblížit alespoň na vzdálenost pár cimetrů k měřidlu. Měřit takto teplotu desítkám osob najednou je v exponovaných vstupech nedostačující a v důsledku je měření nepřesné, současně je nevyhovující i písemná forma pořizování zápisu měřených dat.

Představujeme Vám systém pro rychlé a přesné měření teploty větší hustoty osob, unikátní řešení s automaticky kalibrovanou termokamerou.

Rychlé a přesné měření teploty

Řešení je založeno na průběžném dálkovém měření pomocí termokamer, které jsou kontinuálně kalibrovány dle nastavené referenční teploty. Od zvolené úrovně teploty, kterou jsme se rozhodli vnímat jako kritickou, jsou osoby směrovány například ke vstupnímu pohovoru a přeměření.

Bezpečná vzdálenost pro všechny

Výhoda systému je, že pracovníkům poskytuje prakticky libovolnou vzdálenost od měřených osob. Vnitřní směrnicí jde stanovit vzájemný odstup mezi měřenými osobami, čímž je sniženo riziko přenosu choroby. Obsluha je schopna nasazené řešení obsluhovat během pár minut, bez složitého zaškolení.

Automatické alarmy

Při detekci vyšší teploty se na obrazovce objeví jasná identifikace osoby a může být aktivován akustický alarm. Systém pohlídá vstup objektu také s před vstupem cizích osob a osob nedávno identifikovaných, kteří mají být v karanténě.

Technický popis

Měření je automatické, technicky jde o spolupráci serveru a bispektrální kamery, v jejímž obrazu je instalován referenční teplotní bod. Server provádí video záznam (NVR) a zobrazuje online vypočítaný teplotní obraz. Teplotní obraz je automaticky přepočítán dle referenčního teplotního bodu. Testování teploty je dostatčně rychlé i pro souvislý pohyb osob (15+) a je bezkontaktní.

Standardně měříme teploty osob s nasazenou rouškou. Lze aktivovat kontrolu osob bez roušky, pokud její nošení provozovatel vyžaduje. Server lze připojit na firemní databázi osob, lze varovat před vstupem neoprávněných osob, resp. osob v karanténě, ... registrovat časy a odchody,

Technické parametry

Rychlost měření 0,5-1 s
Přesnost měření 0,3 °C
Vzdálenost měření 3-4 m
Vzdálenost obsluhy libovolná
Současné měření 15 osob
Kompenzace protisvětla (WDR) Ano
Alarmy 2+2
Záznam NVR Ano

Alarmy

Teplota přes toleranci
Osoba bez roušky
Osoba v karanténě
Osoba bez oprávnění

Naši odborníci Vám rádi poradí, zadejte poptávku a vytvoříme Vám nezávaznou cenovou nabídku včetně vypracování vhodného režimu provozování.